Obrączki > Kolekcja klasyczna

Obrączki Kolekcja klasyczna

Obrączki Klasyczne Legnica– Obrączki Klasyczne Legnica ul.Witelona 14, >  ponadczasowe piękno zaklęte w najprostszej formie. Płaskie, półokrągłe, oraz płaskie fazowane ze ściętymi bokami. Od 3 mm do 10 mm.

Nowa odsłona obrączek klasycznych z żółtego, czerwonego lub białego złota, polerowanych na całej powierzchni lub matowane.
Na Państwa życzenie, każda obrączka, może być wewnątrz  grawerowana gratis !

Obrączki Kolekcja Klasyczna

Obrączki z własnego złota Legnica

Posiadasz swoje złoto? Wykorzystaj je i zamów nowe obrączki już od 300 zł (para). Sprawdź ile możesz zaoszczędzić, wykonując obrączki na  zamówienie.

Jakie korzyści niesie dla Państwa wykonanie obrączek z własnego złota ? 

 • wykonanie obrączek z własnego złotaPrzede wszystkim dużo niższa cena. Ponoszą Państwo znacznie niższy koszt wykonania obrączek w stosunku do zakupu nowej pary.
 • Decydując się na wykonanie obrączek z Państwa materiału, koszt wykonania jest bez względu od masy finalnej obrączek. Dzięki temu mogą Państwo pozwolić sobie na cięższe obrączki z gwarancją stałej ceny za ich wykonanie, niezależnie od masy wyrobu.
 • Obrączki wykonuje się zawsze z uprzednio zrafinowanego złota, co zapewnia brak uczulających składników, które mogły być stosowane w starszych wyrobach. Każde wykonane obrączki mają gwarancję jakości stopu.
 • Możliwość wyboru z niewątpliwie dużej ilości oryginalnych wzorów obrączek.
 • Dodatkowo możliwość rozliczenia złomem złota kosztu wykonania obrączek.

Skorzystaj z doradztwa złotników z 25 letnim doświadczeniem !

W naszym sklepie jubilerskim RAJ wielu klientów przekonało się, że w do uzgodnienia rozmiaru obrączki przywiązujemy ogromną wagę. Wykonujemy tę czynność z pełną dokładnością .
Aby ustalić dobrze rozmiar biżuterii, pomiary dokonujemy specjalnie wykonanymi do tego celu miarkami.

Obrączki miarowe mają kształt gładkiej obrączki o szerokości 3 mm, 5 mm, i 6 mm, których używamy w zależności od szerokości zamawianej obrączki ślubnej czy pierścionka zaręczynowego.

Dokonując pomiaru za ich pomocą mają Państwo możliwość poczuć jak będzie układała się na palcu Państwa zamawiana obrączka bądź pierścionek. Taka metoda gwarantuje pełne zadowoleniem klienta oraz eliminuje wszelkie poprawki.

W szczególności jest to ważne w przypadku obrączki z brylantami, bądź cyrkoniami której zmiana rozmiaru wiąże się z ponownym jej wykonaniem.

Sposoby mierzenia rozmiaru pierścionka lub obrączki

Sposób 1

 

 1. Najbardziej wiarygodny – sprawdź rozmiar w najbliższym sklepie jubilerskim, przy pomocy pierścionka mierniczego czy rylca mierniczego. Oba przedmioty możesz również kupić w sklepach internetowych, z narzędziami jubilerskimi, lub na Allegro.
 2. Dla całkowitej pewności, warto zmierzyć rozmiar w 2-3 różnych sklepach, zsumować wyniki i podzielić przez ich liczbę, a wynik zaokrąglić do rozmiaru w górę. Taki rozmiar podaj przy składaniu zamówienia.
 3. Na szczęście, większość zakładów jubilerskich za niewielką opłatą dopasowuje pierścionki do żądanego rozmiaru.
Sposób 2

 

 1. Należy wziąć suwmiarkę i sprawdzić średnicę wewnętrzną pasującego pierścionka lub obrączki. Następnie określić rozmiar za pomocą tabeli 
 2. Wyrób, który chcesz zmierzyć powinien być okrągły (nie może być owalem ani pozagniatany).
 3. Bezpośrednie mierzenia palca suwmiarką może okazać się zgubne, ponieważ palec łatwo poddaje się ściskaniu i uzyskany wynik może być mniejszy niż powinien.
Sposób 3
 1. Zrób z nitki pętelkę, przełóż przez nią nitkę – ważne by nie była elastyczna – i załóż ją na palec wokół jego najszerszego miejsca, np. kostki
 2. Zaznacz lub odetnij nitkę w miejscu w którym owija ona dokładnie obwód całego palca.
 3. Zmierz długość nitki linijką , korzystając ze wzoru – długość nitki w mm podziel przez : 3.14 = średnica (mm) – sprawdź rozmiar 
 4. Dla pewności powtórz czynność trzykrotnie i wyciągnij średnią
Sposób 4
 1. Wytnij z papieru miarkę i załóż ja na palec.
 2. Zaznacz lub odetnij miarkę w miejscu w którym owija ona dokładnie obwód całego palca.
 3. Zmierz , przy pomocy linijki uzyskany obwód – długość paseczka – od linii perforacji do miejsca zaznaczenie nacięcia
 4. Korzystając ze wzoru: długość paseczka (mm) podziel przez : 3.14 = średnica (mm) i sprawdź rozmiar
Pamiętaj:
 1. Jeśli kupujesz bardzo szerokie obrączki (ponad 5 mm) wybierz rozmiar o połowę większy niż normalnie.
 2. Gdy pierścionek jest prezentem, zapytaj mamę, siostrę czy przyjaciółkę osoby obdarowywanej czy zna rozmiar jej pierścionka lub pożycz jeden z pierścionków osoby obdarowywanej i sprawdź jego rozmiar, (upewnij się, że pożyczony pierścionek pasuje na palec, na którym będzie noszony zakupiony przez Ciebie pierścionek).
 3. Grubość palca może się wahać i zależeć od czynników zdrowotnych i pogodowych Dłonie są największe pod koniec dnia – wtedy jest najlepsza pora na mierzenie. Ciało reaguje na temperaturę – dokonaj proszę pomiaru, gdy palce są ciepłe (palce kurczą sie, gdy są zimne).
 4. Palec lewej dłoni może się różnić od tego samego palca u prawej dłoni.
 5. Jeśli pomiar wypada pomiędzy dwoma rozmiarami, wybierz ten większy.
 6. Pierścionek zaręczynowy zwykło się nosić na czwartym palcu lewej dłoni licząc od kciuka.
 7. Obrączki nosimy na czwartym palcu prawej dłoni licząc od kciuka.
 8. Kostki na palcach są szersze od tych części, na których spoczywa pierścionek; pierścionek lub obrączka powinna prześlizgnąć się z lekkim oporem przez staw palca (kostkę).

 

IWyszukiwane hasła ::

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.